Skip to content

İskenderiye, benzersiz ürünleri doğrudan dünyadaki satıcılardan satın alabileceğiniz bir mekandır. El yapımı veya nostaljik ürünler veya zanaat malzemeleri arıyorsanız, İskenderiye’de alışveriş yaparken olumlu bir deneyim yaşamanızı istiyoruz. Bir alıcı olarak haklarınız ve sizden ne beklendiğiyle ilgili daha fazla bilgi edinmek için lütfen okumaya devam edin.

Bu politika, Kullanım Şartlarımızın bir parçasıdır. İskenderiye’de alışveriş yaparak bu politikayı ve Kullanım Koşullarımızı kabul etmiş olursunuz.

İçindekiler

İskenderiye’nin Sınırlarını Mekan Olarak Anlamak
Diğer İskenderiye Üyeleri ile İletişim
İskenderiye’den Ürün Satın Alma
Bir Öğeyi Gözden Geçirme
İçerik Oluşturma ve Yükleme
Siparişle İlgili Bir Sorunu Bildirme veya Öğeyi İade Etme

İskenderiye’nin Sınırlarını Mekan Olarak Anlamak

İskenderiye, alıcıların tüm dünyadaki satıcıları keşfetmeleri ve satın almaları için bir yer sağlar. İskenderiye’nin bu işlemin bir parçası olmadığını belirtmek önemlidir. İskenderiye’de alışveriş yaparak şunu anlıyorsunuz:

Doğrudan İskenderiye’den değil, İskenderiye’deki birçok yetenekli satıcıdan birinden satın alıyorsunuz;
İskenderiye, satıcıları ön elemeden geçirmez ve bu nedenle İskenderiye’de satılan herhangi bir ürünü veya satıcılar tarafından yayınlanan herhangi bir içeriği (listelerde veya mağaza politikalarında kullanılan fotoğraflar veya dil gibi) garanti etmez veya onaylamaz;
İskenderiye’deki her satıcının kendi işlem süreleri, gönderim yöntemleri ve mağaza politikaları vardır; ve
Özel bir sipariş için kendi malzemelerinizi sağlarsanız sorumluluk kabul edersiniz.
Topluluğun bir üyesi olarak, İskenderiye’nin politikalarından herhangi birini ihlal eden bir öğeyi veya dükkanı işaretleme şansınız vardır. İşaretleme gizlidir.

Diğer İskenderiye Üyeleriyle İletişim Kurma

Mesajlar
Satıcılar veya diğer İskenderiye üyeleriyle doğrudan iletişim kurmak için İskenderiye’nin Mesajları (“Mesajlar”) aracını kullanabilirsiniz. Mesajlar, satıcılara bir ürün veya siparişle ilgili sorularınızı sormanın harika bir yoludur. Mesajlar aşağıdaki etkinlikler için kullanılamaz:

İstenmeyen reklam veya promosyonlar, bağış talepleri veya spam gönderme;
Başka bir üyeyi taciz etmek veya kötüye kullanmak veya Ayrımcılıkla Mücadele Politikamızı başka bir şekilde ihlal etmek ;
Sizden açıkça söylememenizi istedikten sonra biriyle iletişim kurmak; veya
Başka bir üyenin işlemine veya işine müdahale etmek.

Girişim
Girişim, bir üye işini uzaklaştırmak için başka bir üyenin mağazasına kasıtlı olarak müdahale ettiğinde ortaya çıkar. İskenderiye’ye müdahale kesinlikle yasaktır. Parazit örnekleri şunları içerir:

Belirli bir üyeden, mağazadan veya eşyadan uzak tutmak için İskenderiye Mesajları aracılığıyla başka bir üyeye başvurma;
Başka bir üyeyle anlaşmazlığı göstermek veya tartışmak için ortak alanlarda yayınlamak;
Yalnızca olumsuz bir inceleme bırakmak amacıyla bir satıcıdan satın alma;
“Tıklama sahtekarlığı” olarak da bilinen bu üyenin reklam bütçesini boşaltmak için bir rakibin Tanıtılan Listeler reklamlarına kötü bir şekilde tıklamak.

Taciz
İskenderiye Mesajlarının diğer üyeleri taciz etmek için kullanılması kesinlikle yasaktır. Benzer şekilde, Mesajlar nefreti desteklemek veya yüceltmek veya Ayrımcılıkla Mücadele Politikamızı ihlal etmek için kullanılamaz . Bu politikayı ihlal eden bir Mesaj alırsanız, lütfen bize hemen bildirin .

İskenderiye’den Ürün Satın Alma

İskenderiye’deki bir mağazadan satın aldığınızda, her biri benzersiz listeleri, politikaları, işlem süreleri ve ödeme sistemleri olan bağımsız bir işletmeyi doğrudan destekliyorsunuz. İskenderiye’de bir satıcıdan alışveriş yaparak, aşağıdakilere sahip olduğunuzu kabul edersiniz:

Satın almadan önce ürün açıklamasını ve mağaza politikalarını okuyun;
Satın alınan ürünler için uygun ödeme yapıldı; ve
Satıcıya doğru gönderim bilgileri sağladı.
İskenderiye Ödemelerini kullandığınızda İskenderiye Ödemeler Politikamıza ve İskenderiye Hediye Kartları veya İskenderiye Kredileri satın aldığınızda veya kullandığınızda Hediye Kartları ve İskenderiye Kredi Politikamıza uymayı da kabul edersiniz .

Bir Maddeyi Gözden Geçirme

Yorumlar, bir satıcının öğelerini öğrenmek, iyi satıcıların güçlü bir itibar kazanmasına yardımcı olmak veya diğer alıcıları kötü bir deneyim hakkında uyarmak için harika bir yoldur.

Bir ila beş yıldızlı derecelendirme ve satın alma işleminizin bir fotoğrafı da dahil olmak üzere, öğenizin tahmini teslim tarihinden itibaren 100 gün boyunca bir inceleme bırakabilirsiniz . Tahmini teslim tarihi mevcut değilse, siparişin işlem süresi ve gönderim süresi geçtikten sonra inceleme penceresi açılır . Sen olabilir düzenleme fotoğrafta, o 100 günlük süre boyunca kez herhangi bir sayı içeren, yorumunuzu. İncelemeniz ve / veya fotoğraf ve profil bilgileriniz , satıcının giriş ve inceleme sayfalarında herkese açık olarak görüntülenecektir.

Bir inceleme veya fotoğraf bırakarak, içeriğinizin şunları yapmayabileceğini kabul edersiniz:

Özel bilgileri içerir;
Müstehcen, ırkçı veya taciz edici bir dil veya görüntü içerir;
Ayrımcılıkla Mücadele Politikamızı ihlal etmek ;
Yasaklanmış tıbbi ilaç iddialarını içerir;
Reklam veya spam içerir;
Bir kargo şirketi, İskenderiye veya bir üçüncü taraf gibi satıcının kontrolü dışındaki şeyler hakkında olun;
Tehdit veya gasp içerir ;
Dahil şilin ya da başka şekilde yanlış bir mağazanın yorumu puanı şişirmek; veya
İnceleme sisteminin bütünlüğünü zayıflatır.
İskenderiye’nin web sitelerinden veya İskenderiye’nin mobil uygulamasından bir fotoğraf yükleyerek aşağıdakileri garanti edersiniz:

Fotoğrafın sahibi sizsiniz veya fotoğrafı kullanma haklarınız veya izniniz var; ve
İskenderiye’nin Kullanım Koşullarında belirtildiği gibi , İskenderiye’nin İskenderiye’ye sağladığınız içeriği kullanma lisansı olduğunu anlıyorsunuz.
Satıcılar üç veya daha az yıldızın yorumlarına yanıt verebilir . Satıcıların incelemelere verdikleri yanıtlar da bu politikaya uygun olmalıdır. Satıcılar, markalarını doğru bir şekilde temsil etmediklerini düşündükleri fotoğrafları gizleyebilir veya Kullanım Şartlarımızı ihlal eden yorumları bildirebilirler .

Politikalarımızı veya Kullanım Şartlarımızı ihlal eden yorumları veya fotoğrafları kaldırma hakkımızı saklı tutarız.

İçerik Oluşturma ve Yükleme

İskenderiye’nin bir üyesi olarak Mesajlar, metin, fotoğraflar ve videolar gibi çeşitli içerikler oluşturma ve yükleme olanağına sahipsiniz. Topluluğumuzu güvende ve saygılı tutmak için, şu şekilde içerik yüklemeyeceğinizi kabul edersiniz:

Kötüye kullanım, tehdit, iftira, taciz veya başka türlü Ayrımcılıkla Mücadele Politikamızı ihlal eden ;
Müstehcen veya kaba;
Başkasının gizliliğini veya fikri mülkiyet haklarını ihlal ederek ; veya
Yanlış, aldatıcı veya yanıltıcı.

Siparişle İlgili Bir Sorunu Bildirme veya Bir Öğeyi İade Etme

İskenderiye Kasa Sistemi
İskenderiye, bir alıcı ve satıcı arasındaki bir işleme doğrudan dahil olmasa da, siparişinizin beklendiği gibi gitmemesi durumunda bir vaka sistemi sağlıyoruz. İskenderiye’nin dava sistemini kullanarak İskenderiye’nin kişisel bilgilerinizi diğer üyelerle olan anlaşmazlıkları çözmek amacıyla kullanabileceğini anlıyorsunuz. Teslim edilmemesi durumunda veya aldığınız bir öğe listede açıklandığı gibi değilse, satıcıyla çözüm bulmak için İskenderiye’nin dava sistemini kullanabilirsiniz. ( Buraya tıklayındava açma hakkınız ve davayı İskenderiye’ye nasıl yükselteceğiniz de dahil olmak üzere davalar hakkında daha fazla bilgi edinmek için.) Tercih ettiğiniz çözüm için geri ödeme seçerseniz, İskenderiye’nin yalnızca 180 günlük bir platformda geri ödemeye izin verdiğini unutmayın. işlem sonrası gün. Bu 180 pencere geçtikten sonra, İskenderiye siparişiniz için platform içi geri ödemeleri destekleyemez. Bununla birlikte, platform dışı bir çözüme ulaşmak için satıcıyla doğrudan iletişim kurabilirsiniz. İskenderiye tarafından yapılan geri ödemeler orijinal ödeme şeklinizde olacak ve bu ödeme mevcut değilse, bir İskenderiye kredisi verilecektir.

Teslim Edilemeyen
Bir teslimat, bir alıcı sipariş verdiğinde ancak ürünü almadığında gerçekleşir. Aşağıdakiler teslimat dışı vakalara örnektir:

Ürünün alıcıya gönderildiğine dair bir kanıt yoktur .
İskenderiye’de sağlanan adrese bir öğe gönderilmedi.
Açıklandığı gibi değil
alıcı o satıcının listeleme açıklama veya fotoğraflardan çok farklı olduğunu kanıtlaması durumunda bir öğe olarak tarif edilmez. Aşağıda açıklandığı gibi olmayan örneklerden bazıları verilmiştir:

Alınan öğe farklı bir renk, model, sürüm veya boyut.
Ürün farklı bir tasarıma veya malzemeye sahiptir.
Satıcı, bir ürünün hasarlı veya eksik parçaları olduğunu açıklayamadı.
Alıcı yanlış miktarda ürün aldı (örneğin, alıcı üç ürün satın aldı ancak yalnızca iki ürün aldı).
Öğe orijinal olarak tanıtıldı, ancak gerçek değil.
Öğenin durumu yanlış temsil ediliyor (örneğin, öğe yeni olarak tanımlanıyor ancak kullanılıyor).
Açıklandığı gibi değil geç teslimat için dosyalanmış olabilir. Geç teslimat olarak nitelendirilebilmesi için, alıcı tüm bu koşulların karşılandığına dair kanıt sağlamalıdır:

Ürün (ler) belirli bir tarih veya etkinlik için sipariş edildi.
Ürün (ler) bu tarihten sonra işe yaramaz hale getirilir.
Satıcı, kalem (ler) i işlem sürelerine veya Mesajlarda kararlaştırılan tarihe göre göndermedi.
İskenderiye, bir öğenin açıklandığı gibi olmadığını belirlerse, satıcının orijinal nakliye ve iade nakliye dahil olmak üzere siparişi iade etmesi gerekir. İskenderiye’nin satıcı adına iade nakliye ücretini iade etmesi gerektiğinde, bu geri ödeme bir İskenderiye Kredisi şeklinde olabilir. İskenderiye Kredileri hakkında daha fazla bilgi için lütfen buraya tıklayın .

Uygun Olmayan İşlemler
Bazı anlaşmazlıklar İskenderiye’nin dava sistemi için geçerli değildir. Bunlar:

Nakliye şirketi tarafından hasar gören ürünler (satıcı tarafından düzgün bir şekilde paketlenmişse).
Alındıktan sonra değiştirilmiş, kullanılmış, aşınmış, yıkanmış veya atılan ürünler.
Nakliye gecikmeleri nedeniyle kararlaştırılan teslim tarihinden sonra alınan ürünler.
İade sözleşmesi olmadan iade edilen ürünler.
Doğru bir şekilde açıklanan ancak alıcının beklentilerini karşılamayan öğeler.
Nakliye anlaşmazlıkları maliyeti.
Şahsen satın alınan ürünler.
Öğeler İskenderiye satıştan yasak hizmet ve maddi olmayan mallar da dahil olmak üzere,.
İskenderiye’nin ödeme sistemi üzerinden ödeme yapılmadığı işlemler.
İptal Talebi
Yalnızca satıcılar işlemleri iptal edebilir. Alıcılar, bir satıcının İskenderiye Mesajları aracılığıyla bir siparişi iptal etmesini isteyebilir. Tüm iptal işlemlerinin Ayrımcılıkla Mücadele Politikamıza uygun olması gerektiğini unutmayın .

Bir Öğeyi İade Etme
Her satıcının kendi Mağaza Politikalarında özetlenmesi gereken kendi iade politikaları vardır. Tüm satıcılar iade kabul etmez.

Back To Top