Home | Oyun | Yeni oyun sitesi oyun-oyun.org yayına girdi.

Yeni oyun sitesi oyun-oyun.org yayına girdi.

By
Font size: Decrease font Enlarge font

5000'den fazla flash tabanı oyunun yeraldığı sitede çok farklı kategorilerde oyunlar yeralıyor. Çocuklar ve gençler boş vakitlerinde eğlenceli dakikalar geçirecekler. Oyunlar tek kişilik yada iki kişilik olarak oynanabiliyor. Farklı yaş grupları için  giysi giydirme'den makyaj oyunlarına, Mario oyunlarından savaş oyunlarına kadar onlarca kategori var.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mario oyunları, Makyaj oyunları, giysi giydirme, bilardo, araba oyunları, savaş oyunları, çizgi film oyunları, futbol oyunları, kağıt oyunları ve daha bir çok oyun bu sitete...www.oyun-oyun.org

 

Web tabanlı oyunlar

İnternet üzerinden oynanabilen oyun türüdür. Web tabanlı oyunların çoğu hiçbir program indirmeden Mozilla Firefox, Internet Explorer ya da benzer tarayıcılar üzerinden oynanılabilir. Böyle bu oyunları internetin olduğu heryerde oynayabilirsiniz. İster evde ister işte isterseniz okulda oyununuza devam edebilirsiniz. Web tabanlı oyunlar eşzamanlı oyunlar olduğundan siz oyunda olmasanızda devam eder.

İlk Web tabanlı oyun Ekim 1995'dw Hamburg'da, Almanca ve İngilizce olan SOL isimli oyundu. 2000 yılında Oslo'da Fifth Season AS Gurubunun Programladığı İngilizce oyun Planetarion modern Web tabanlı oyunların babası sayılabilir. İlk sene içerisinde 175.000 kayıtlı oyuncuyla zamanında en fazla oyuncu sayısına ulaşmıştır. Ücretli hesapların başlamasıyla çoğu oyuncular başka bir oyun ararken Galaxywars oyunu ortaya çıktı ve 100000 oyuncu sayısına kadar ulaşabildi. Profesyonel yönetimi yetersiz olduğundan eski oyuncular aralarında toplanarak kendi oyunlarını geliştirmişler ve bu nedenle Alman web tabanlı oyun sektöründe çok sayıda birbirine benzeyen oyunlar bulunmaktadır, bu oyunlardan bazıları günümüze kadar başarıyla ayakta kalmayı başarabilmişler.

3 Ekim 2002 tarihinde OGame oyunu ilk Evreni açılmış ve şuan Avrupada en büyük Web tabanlı olduğu düşünüliyor. Çok başarılı olan bu oyunun Programcıları Klaas Kersting ve Alexander Rösner Aralık 2003 ( bir sene sonra ) Gameforge GmbH şirketini Karlsruhe'de kurdular. Web tabanlı oyunlardan haric 3 boyutlu client oyunları yapan Gameforge AG şuan toplam 20 oyun ve 54 dilde online oyun sektöründe ilk on sıralarda yer almaktadır. Bigpoint 50 online oyunu ve 20 dilde 99 mil kayıtlı oyuncusuyla dünya çapında oyun portal sayfalarında ilk 3 arasında. Innogames ve Travian web tabanlı online sektöründe tanınmış şirketler arasında yer alıyorlar.

 

Bu şirketleri ve oyunlarını tanıyanlar oyunların çoğunun uzay oyunları ve savaş oyunları olduğunu bilir. Uzay oyunlarına örnek olarak Bigpoint'in kurduğu Darkorbit'i verebiliriz. Upjers GmbH ekonomi simulasyon oyunlarıyla uzay ve savaş oyunlarından bıkanlara değişiklik sağlıyor. Bahçıvanlar diyarı ve Kapibados oyununda hiçbir program indirmeden tarayıcınız üzerinden sanal bahçenizi ekip biçebilirsiniz. My Free Farm çiftlik oyunu bu iki oyunun gelişmiş versiyonudur. My Free Farm oyununda size ait sanal çiftliği yönetmeniz gerekiyor. Şuana kadar yaptıkları en popüler ve en sevilen oyunları ise Metin2'dir.

 

 

Subscribe to comments feed Comments (1 posted)

avatar
Thays 17/10/2012 20:58:49
1. Duzgun yanasmadir2. Bu Ingiltere qanlidari ucun kecerli ola biler bizim oz deyerlerimiz var.3. Bunu her kes isteyer istemirem deyirse semimi deyil.4. Yalnis fikirdir. Qadinin da kisinin de hem agillisi, hem agilsizi movcuddur.5. Gulunc fikirdir.6. Ola biler ingilisleri blmirem bizde bu qeder problemlerin icinde basini itirmemek olmur. Ama bu behane deyil, diqqet mutleqdi.8. Qadin da, ana da, kisi de oz yerin bilse hec kim hec kimden ustun olmadigini anlayar. Qadina beslenen sevgi ile anaya beslenen sevgi arasindaki ferqi derk etseler bele dusunmezler. Heresini oz evezolunmaz yeri olduqlarini basa duserler.
total: 1 | displaying: 1 - 1

Post your comment

Please enter the code you see in the image:

Captcha