Home | Kitap | İsa'yı Örnek Alan Önderlik

İsa'yı Örnek Alan Önderlik

By
Font size: Decrease font Enlarge font
İsa'yıÖrnek AlanÖnderlik
Ajith Fernando, Çeviren: Bahadır Çeliktemur
Din: Hırıstiyanlık

Ajith Fernando'nun kitaplarında doğru, derin ve de yalın bir içerik ve Kutsal Kitap'a dayalı bir zenginlik bulunmaktadır. Batı dünyasındaki kilisenin Ajith Fernando'nun yazdıklarını okumaya ihtiyacı vardır.

-John Piper-Minneapolis Bethlehem Baptist Kilisesi'nin Vaaz ve Vizyon Pastörü

Ajith Fernando'nun yazılarını böylesine ikna edici kılan, hizmetinin güvenilirliğidir. Fernando vaaz ettiği şeyleri hayatına uygulayan bir kişidir.

-Robert Coleman-Gordon Conwell İlahiyat Okulu, Müjdecilik veÖğrencilik Profesörü

Ajith Fernandoçağımızın büyük Hıristiyanlarından biri olarak ön planaçıkmaktadır. Gerek bir inanç savunmacısı gerekse bir müjdeci olarak, verdiği Kutsal Kitap eğitimleri, açıklamaları ve hizmeti uluslararasıçapta saygı uyandırmaktadır. Elinizdeki buçalışması, Mesih'i hayatımızın merkezine yerleştirmek konusunda hepimiz için bir örnek ve de kılavuzdur.

-R. Kent Hughes-Wheaton Koleji Kıdemli Pastörü ve 'Disciplines of a Godly Man' adlı kitabın yazarı

Ajith Fernando amaçladığı şeyi başarmış: Hizmet yaşamındaki temel ilkeleri belirlemiş, onları Kutsal Kitap'a, kilisenin geleneğine ve tecrübeye dayandırmış. Fernando, hizmet yaşamında ne yaptığımız kadar kim olduğumuzun da önemli olduğunu savunuyor. Bu kitap, hizmet maceramızın hangi aşamasında olursak olalım bizlere yardımcı olacaktır.

-Maxie D. Dunnam-Asbury İlahiyat Okulu Başkanı

Tanrı'dan birçağrı aldığını düşünen insanlar bir hizmetkarın nasıl olması gerektiği konusunda tereddüte kapılırlar. Tanrı hizmetkarı bir CEO mu, bir terapist mi, bir hayalperest mi, iyi bir iletişimci mi, yoksa iyi birçoban mı olmalıdır? Dr. Fernando İsa'nın sergilediği hizmet modelini tüm dünyadaki Tanrı hizmetkarlarının karşılaştığı sorunlarla bağdaştırmaktadır. Bu kitapta ortaya konan öncelikler hizmet eden kişilerin hayatında öncelik haline gelirse, kiliseçok daha tutarlı ve etkili hale gelecek, Müjde'nin gerçeği hizmetkarların hayatlarında gözle görülür olacak ve böylece Rab yüceltilecektir.

-Gregory Waybright-Trinity Evangelical İlahiyat Okulu Başkanı

(Tanıtım Bülteninden)

Kitap: İsa'yıÖrnek AlanÖnderlik
Ajith Fernando, Çeviren: Bahadır Çeliktemur
Din: Hırıstiyanlık
Haberci Basın Yayın Dağıtım ;
İstanbul, 2010, 14 x 20 cm, 365 sayfa, Türkçe, Karton Kapak.
ISBN No: 9789758820917

Subscribe to comments feed Comments (0 posted)

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:

Captcha
  • Email to a friend Email to a friend

Tagged as:

Din: Hırıstiyanlık

Rate this article

0