Home | Kitap | Matta'nın Mesajı

Matta'nın Mesajı

By
Font size: Decrease font Enlarge font
Matta'nın Mesajı
Michael Green, Çeviren: AlperÖzharar, Petek Balcı
Din: Hırıstiyanlık

Matta Müjdesi, bugüne dek yazılmış en etkili kitaplar arasındadır. İsa'yla ilgili sevindirici haber üzerine elçisel yetkiyle kaleme alınan dört Müjde kitapçığından biridir. İlk kilise babaları, Müjde kitapçıkları arasında ençok Matta'dan alıntı yapmıştır. Bunun iyi bir sebebi vardır. Matta Müjdesi, harikulade bir biçimde kapsamlıdır; öyle ki, İsa'nın Yahudi kökeninden ve Eski Antlaşma'daki peygamberliklerden yolaçıkarak Yahudi olmayan uluslara doğru genişleyen Hıristiyan inancına işaret eder. Ayrıca İsa'nın öğretileri, yaptıkları, benzetmeleri, mucizeleri, ölümü ve dirilişi akılda kalan bir düzen içerisinde sunulur. İsa'nın iyi haberini yalnızca ilan etmekle kalmaz, ayrıca bunu herhangi bir Kutsal Kitap öğretmeni için ideal bir biçimde ortaya koyar.

Kitabın başlığı Günümüzde Matta Müjdesi idi. O dönemde John Stott, beni bu kitabı Kutsal Kitap Konuşuyor serisinin içerisine dahil etmeye davet etti. Buçalışmanın sadece akademik bir yardımcı kitap olmanın ötesinde, mükemmel Müjde kitapçığınıçalışan birçoklarına ruhsal bereket sağlamasını umut ediyorum. Matta Müjdesi'ne harika birçalışma rehberi hazırlayan dostum Rahip Dr. David Stone'a derinden müteşekkirim.

Bu önsözü, Dr. John Stott'a içten bir takdir sunmadan kapatmak yanlış olur. Dr. Stott'un vizyonu ve girişimi sayesinde bu serilere ilişkinçalışmalar yıllar öncesinden başladı. Bizzat Stott'un hazırladığı enfes yorumlar, elinizde tuttuğunuzçalışmayı olabildiğince zenginleştirdi.

(Tanıtım Bülteninden)

Kitap: Matta'nın Mesajı
Michael Green, Çeviren: AlperÖzharar, Petek Balcı
Din: Hırıstiyanlık
Haberci Basın Yayın Dağıtım ;
İstanbul, 2010, 14 x 20 cm, 485 sayfa, Türkçe, Karton Kapak.
ISBN No: 9789758820931

Subscribe to comments feed Comments (0 posted)

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:

Captcha
  • Email to a friend Email to a friend

Tagged as:

Din: Hırıstiyanlık

Rate this article

0