Home | Kitap | Görgü Tanığı

Görgü Tanığı

By
Font size: Decrease font Enlarge font
Görgü Tanığı
Sandra Brown, Çeviren: Sedef Üçtuğ
Edebiyat: Aşk Romanları

Kırk romanı New York Times'ın 'En Çok Satanlar' listesine girmiş olan Sandra Brown, dünyadaki en sevilen aşk-gerilim romanı yazarlarındandır. Kitapları otuz dileçevrilmiş olan romancının 'Bana Çiçek Gönderme' ve 'Aşk Daima Kazanır' adlı kitapları, okuyucularımız tarafından beğenilerek okunmuştu.

'Görgü Tanığı', gizemli olay kurgusuyla ilk satırdan itibaren okuyucuyu kavrayan bir psikolojik-gerilim romanı olmakla kalmıyor, aşkla etik değerler arasındaki birçatışmayı daçok başarılı şekilde aktarıyor.

Güney Carolina'nın Charleston kasabasında, güçlü ama her türlü pisliğe bulaşmış, karanlık bir kişiliğe sahip emlak kralının otel odasında öldürülmesi herkesi sarsarken, soruşturmayı üstlenmesi istenen Hammond Cross'un Bölge Savcısı seçilme şansını artırır. Kasabada Lute Pettijohn'ı öldürmekten büyük zevk alabilecek pekçok kişi vardır. Ancak zihnini ve yüreğini altüst eden gizemli kadın bir numaralı cinayet zanlısı olarak Hammond'ın karşısına getirildiğinde, dürüstlüğüyle ünlü savcı, korkunç bir ikilemin içine düşer. Hayatında ilk kez meslek etiğinin gereğini yapmakla, aşka boyun eğmek arasında kalmıştır. Görevini mi yapacak yoksa geleceğini tehlikeye atarak,çekici bir kadının -olası bir katilin- 'görgü tanığı' olmayı kabul mu edecektir?

Kitap: Görgü Tanığı
Sandra Brown, Çeviren: Sedef Üçtuğ
Edebiyat: Aşk Romanları
Epsilon Yayınları
İstanbul, 2004, 1. baskı, 14 x 20 cm., 354 sayfa, Türkçe, Karton Kapak.
ISBN No: 9753316496

Subscribe to comments feed Comments (0 posted)

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:

Captcha
  • Email to a friend Email to a friend

Tagged as:

Edebiyat, Aşk Romanları

Rate this article

0