Home | Biyografi | Uzman Psikolog Yeşim Akıncı

Uzman Psikolog Yeşim Akıncı

By
Font size: Decrease font Enlarge font

Yeşim Akıncı, İ.T.Ü halkla İlişkiler ve Fen - Edebiyat Fakültesi' nden PSİKOLOJİ Bölümü'nde çift lisans eğitimlerini tamamladıktan sonra, S.Ü Sosyal bilimler Fakültesi'nden Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Yüksek Lisans derecesini alarak uzmanlık ünvanını kazandı. Şu anda da Maltepe Üniversitesi’nde Gelişim psikoloji alanında doktora yapmaktadır. NEO Psikoterapi Danışmanlık ve Eğitim Merkezi'ni 2010 yılında kurmuş olup, NEO Psikoterapi Nişantaşı Ahmet Fetgari Sokak'ta hizmet vermektedir.

Bağlı Olunan Kuruluş

NEO Psikoterapi Danışmanlık ve Eğitim Merkezi

Biyografi: İ.T.Ü halkla İlişkiler ve Fen - Edebiyat Fakültesi' nden PSİKOLOJİ Bölümü'nde çift lisans eğitimlerini tamamladıktan sonra, S.Ü Sosyal bilimler Fakültesi'nden Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Yüksek Lisans derecesini alarak uzmanlık ünvanını kazandı. Şu anda da Maltepe Üniversitesi’nde Gelişim psikoloji alanında doktora yapmaktadır.

Adsız Alkolikler (AA, Alcoholics Anonymous) ile Alkolizm ve Madde Bağımlılığı üzerine tez çalışmasını tamamlamıştır.

Bemev (Bağımlılığı engelleme mücadele ve Eğitim Vakfı ), Türk Kalp Vakfı, LIONS , Türk Psikologlar Derneği ve Türk Psikolojik danışma ve Rehberlik Derneği, CETAD (Cinsel Eğitim tedavi ve araştırma Derneği), Aile Terapileri Derneği üyesidir.

Sinema filmi ve dizilere yönelik senaristlere psikolojik danışma hizmeti vermektedir.

Balıklı Rum Hastanesi Anatolia psikiyatri Kliniği'nde özel asistanlık yapmış ve iki yıldır klinik çalışmalarını Nişantaşında kurucusu olduğu NEO Psikoterapi Danışmanlık ve Eğitim Merkezinde, ofisinde sürdürmektedir.

Klinik alandaki çalışmalarına ek olarak medyada ve çeşitli şirketlere, okullara ve hastanelere eğitim programları, seminerler ve grup çalışmaları geliştirmektedir.

Sosyal danışmanlık, Kurumsal danışmanlık çerçevesinde kurumsal alanda çalışanlara ve ailelerine, yöneticilere ve organizasyonlara yönelik eğitim ve psikolojik danışmanlık desteği vermektedir. Seminer, atölye ve grup çalışmalarıyla geniş bir yelpazedeki gençlere bilgi, destek ve danışmanlık sunabilme misyonu taşımaktadır.

 

Telefon

0532 264 9614

E-posta: akinciyesim@gmail.com

İnternet Sitesi: http://yesimakinci.blogspot.com/

Subscribe to comments feed Comments (0 posted)

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:

Captcha
  • Email to a friend Email to a friend

Tagged as:

yeşim akıncı

Rate this article

0